top of page

AMINO SPORT

zalety:

saa + bcaa + eaa + aa • redukcja stanu katabolicznego • wzmocnienie efektu anabolicznego • regeneracja i wytrzymałość • sucha masa mięśniowa • dobra jakość w niskiej cenie

masa:

192 g / 120 tabletek • 40 lub 30 porcji

smaki:

tabletki bezsmakowe

kvmust10.jpg

SKŁADNIKI

porcja: 3 lub 4 tabletki

liczba porcji w opakowaniu: 40 lub 30

w 1 tabletce

w 3 tabletkach

w 4 tabletkach

Mieszanka aminokwasów SAA (L-alanina [34,36%], L-glicyna [27,23%], L-seryna [9,58%],

L-walina [3,49%], L-treonina [2,00%])

Mieszanka aminokwasów BCAA 2:1:1 (L-leucyna,

L-izoleucyna, L-walina)

Mieszanka aminokwasów EAA (L-lizyna, L-fenyloalanina,

L-metionina, L-histydyna,

L-cysteina, L-tryptofan)

Mieszanka aminokwasów AA (kwas L-glutaminowy, kwas

L-asparaginowy, L-prolina,

L-tyrozyna, L-arginina)

312,5 mg

 

 

 

312,5 mg

 

 

312,5 mg

312,5 mg

937,5 mg

 

 

 

937,5 mg

 

 

937,5 mg

937,5 mg

1250  mg

 

 

1250 mg

 

 

1250 mg

1250 mg

składniki:

Mieszanka aminokwasów SAA (L-alanina [34,36%], L-glicyna [27,23%], L-seryna [9,58%], L-walina [3,49%], L-treonina [2,00%]), mieszanka aminokwasów BCAA 2:1:1 (L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina), mieszanka aminokwasów EAA (L-lizyna, L-fenyloalanina, L-metionina, L-histydyna, L-cysteina, L-tryptofan), mieszanka aminokwasów AA (kwas L-glutaminowy, kwas L-asparaginowy, L-prolina, L-tyrozyna, L-arginina), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu.

zalecane spożycie:

Spożywać 1 tabletkę rano na pusty żołądek, 1 tabletkę przed treningiem i 1 lub 2 tabletki po treningu. W dniach bez treningu spożywać po jednej tabletce pomiędzy posiłkami.

opis produktu:

Ze względu na agresywną promocję aminokwasów BCAA, rola pozostałych aminokwasów jest często niedoceniana, a nieraz wręcz całkowicie pomijana. Będąc na diecie niskowęglowodanowej lub wykonując długi, intensywny trening, narażamy się na uszczuplenie rezerwy glikogenu, a zmęczenie połączone z wygłodzeniem prowadzi do rozkładu białka. A przecież ćwicząc mięśnie, nie robimy tego po to, by je tylko utrzymać, lecz po to, by zwiększyć ich masę. I właśnie dlatego MUST AMINO SPORT okazuje się bezcenne.

W rezultacie rozkładu składniki aminokwasów mogą ulec metabolizmowi i w postaci CO2 oraz H2O zostać wykorzystane w glukoneogenezie, czyli wytwarzaniu glukozy. Aminokwasy można podzielić na dwie grupy ze względu na ich ścieżki kataboliczne – aminokwasy glukoneogeniczne (katabolizowane do pirogronianu, kwasu α-ketoglutarowego, sukcynylo-CoA, kwasu fumarowego czy szczawiooctanu) i aminokwasy ketogenne (katabolizowane do acetylo-CoA lub kwasu acetylooctowego), znane również jako prekursory węglowodanów (glukozy) i ciała ketonowe. Zarówno aminokwasy BCAA jak i aminokwasy EAA sprzyjają niwelowaniu katabolizmu, choć ważniejszą rolę odgrywają tu aminokwasy BCAA, szczególnie ze względu na leucynę. Wiele badań potwierdza istotną rolę aminokwasów BCAA w biogenezie mitochondrialnej, metabolizmie energii komórkowej oraz mechanizmie oczyszczania opartym na zjawisku odwróconej osmozy, ze względu na ich modulację ścieżek mTOR/eNOS. Dlatego spożywanie aminokwasów BCAA, szczególnie przed treningiem, ogranicza rozkład tkanki mięśniowej i/lub dostarcza glukozy jako źródła energii dla mięśni. Ponieważ glukoza uwalniana jest do krwiobiegu, nie musi być czerpana z białka mięśniowego, co powodowałoby jego rozkład. Dlatego właśnie aminokwasy BCAA najlepiej przyjmować przed (około pół godziny) lub w trakcie treningu (najlepiej na początku). Odgrywa to kluczową rolę podczas długich, intensywnych ćwiczeń trwających co najmniej dwie godziny. Zatem MUST AMINO SPORT to odżywka niezbędna szczególnie dla takich sportowców jak długodystansowcy, chodziarze, kolarze, pływacy, alpiniści itp.

Jednym z korzystnych rezultatów stosowania aminokwasów BCAA jest zapobieganie zużyciu glukozy i inicjowanie stanu anabolicznego. Kolejnym jest osiągnięcie silnego efektu anabolicznego i tu właśnie z pomocą przychodzą aminokwasy EAA. Mówiąc wprost, stan anaboliczny pojawia się wtedy, gdy synteza białka przebiega szybciej niż jego rozpad (katabolizm). Podczas treningu i wkrótce po nim przepływ krwi jest większy niż podczas odpoczynku. Przekłada się to na wyższy stopień syntezy białka, w której z kolei preferowane są aminokwasy EAA w celu rozbudowania mięśni. Ogólnie rzecz biorąc, aminokwasy BCAA, które wchodzą w skład EAA, dają lepsze rezultaty jeśli chodzi o efekt antykataboliczny, a pozostałe aminokwasy EAA przyczyniają się do osiągnięcia lepszego efektu anabolicznego. Jeśli używamy obu typów aminokwasów w postaci oddzielnych odżywek, aminokwasy BCAA (MUST BCAA8 SPORT) powinniśmy spożywać przed, a aminokwasy EAA (MUST AMINO SPORT) po treningu. Aminokwasy EAA przyjmowane po treningu wspierają proces regeneracji i są wręcz niezbędne w przypadku wegan, którzy spożywają wyłącznie białko roślinne, posiadające ubogi profil aminokwasowy.

Aminokwasy SAA, czyli aminokwasy jedwabiu (w skład których wchodzą L-alanina, L-glicyna, L-seryna, L-walina, L-treonina i inne, których zawartość nie przekracza 2%), pozyskiwane są z hydrolizowanego glikobiałka uzyskiwanego z kokonów jedwabnika (Bombyx mori) i są od dawna cenione w kosmetologii (np. jako składniki kremów przeciwzmarszczkowych). Najnowsze badania na szczurach wskazują na istotną rolę aminokwasów SAA w zwiększaniu wytrzymałości i podnoszeniu poziomu testosteronu. Uważa się, że jest to również prawdą w przypadku organizmu ludzkiego, choć badania wciąż trwają.

MUST AMINO SPORT zawiera także wszystkie pozostałe aminokwasy (AA), takie jak kwas L-glutaminowy, kwas L-asparaginowy, L-prolinę, L-tyrozynę oraz L-argininę. Sprzyjają one regeneracji, wzmacniają neurotransmisję, pobudzają wydzielanie hormonów biorących udział w rozwoju mięśni, pomagają przetrwać okresy nadmiernego stresu, a dzięki tlenkowi azotu regulują ciśnienie i krążenie krwi.

W razie wątpliwości, czy spożyć koktajl proteinowy czy aminokwasy, bądź które aminokwasy spożyć i o jakiej porze, lub też jak przygotować koktajl w natłoku obowiązków i zajęć, najlepiej sięgnąć po MUST AMINO SPORT. To gotowe rozwiązanie i najbogatsze źródło aminokwasów (SAA + BCAA + EAA + AA) na rynku. Suplement dostępny jest w postaci łatwych do przełknięcia tabletek, które można przyjmować o każdej porze i w każdych okolicznościach. MUST AMINO SPORT to absolutna konieczność dla każdego miłośnika aktywności fizycznej.

bottom of page