top of page
must_arthro.jpg

ARTHRO FORTE

zalety:

łagodzi dolegliwości stawowe • zmniejsza objawy zapaleń • zapewnia giętkość i mobilność • smaruje stawy, dbając o komfort • zdrowe kości, mięśnie i stawy • długotrwałe zabezpieczenie stawów

opakowanie:

112,5 g / 90 tabletek (30 porcji)

logo_Must_blue-01.png

SKŁADNIKI

porcja: 3 tabletki

liczba porcji w opakowaniu: 30

w 1 tabletce

w 3 tabletkach

Glukozamina (siarczan glukozaminy 2KCI)

Hydrolizat kolagenu typu II

Siarczan chondroityny

MSM

Boswellia serrata Roxb. Ex Colebr (kadzidłowiec – żywica) zaw.:

 

     - kwas bosweliowy

Bromelaina

Dzika róża (Rosa canina L. - owoc)

Kwas hialuronowy

333 mg

 

167 mg

 

83 mg

 

83 mg

 

83 mg

49,8 mg

 

50 mg

 

33 mg

 

6,7 mg

1000 mg

 

500 mg

 

250 mg

 

250 mg

 

250 mg

150 mg

 

150 mg

 

100 mg

 

20 mg

składniki:

Glukozamina (siarczan glukozaminy [2KCl]), hydrolizat kolagenu typu II, siarczan chondroityny, MSM (metylosulfonylometan), Boswellia serrata Roxb. Ex Colebr (kadzidłowiec – żywica) zaw. 60 % kwas bosweliowy, bromelaina, dzika róża (Rosa canina L. – owoc), kwas hialuronowy, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu.

zalecane spożycie:

Spożywać 3 tabletki dziennie po posiłku.

opis produktu:

Stawy, w których skład wchodzi głównie kolagen i fosforan wapnia, funkcjonują dzięki więzadłom, spajając całe ciało za pomocą układu kostnego i zapewniając elastyczność ruchu. Jest to możliwe dzięki gładkiej, elastycznej tkance zwanej tkanką chrzęstną pokrytej przez błonę maziową, której smarowanie zapewnia płyn stawowy (maź) oraz kwas hialuronowy. Smarowidło i miękka tkanka chrzęstna tworzą rodzaj amortyzatora, który zapobiega tarciu pomiędzy poruszającymi się kośćmi. Macierz tkanki chrzęstnej tworzy chondroityna i komórki zwane chondrocytami. Jest ona odżywiana dzięki zjawisku dyfuzji (nie posiada bowiem naczyń krwionośnych ani nerwów) podczas kompresji chrząstki stawowej lub zginania chrząstki sprężystej. Jednakże produkcja macierzy, która zawiera proteoglikan i włókna elastynowe, jest procesem dość powolnym, a tkanka chrzęstna nie regeneruje się, z wyjątkiem okresu wczesnodziecięcego. Rodzaj tkanki chrzęstnej definiuje się na podstawie zawartości proteoglikanu i kolagenu. Wyróżniamy zatem chrząstkę sprężystą, chrząstkę szklistą i chrząstkę włóknistą. Jeśli chodzi o stawy, najważniejsza jest chrząstka szklista, składająca się głównie z kolagenu typu II. Ponieważ chondrocyty nie są w stanie migrować, uszkodzenie chrząstki szklistej może zakończyć się zabiegiem chirurgicznym, łącznie z potrzebą wygenerowania nowej tkanki chrzęstnej a nawet wymianą całego stawu. W funkcjonowaniu chrząstki stawowej istotną rolę odgrywa macierz pozakomórkowa. Proteoglikan – „białko rdzeniowe” z kowalencyjnie dołączonymi łańcuchami glikozoaminoglikanu (np. siarczanem chondroityny) – tworzy agregat z hialuronianem, który jest naładowany ujemnie i zatrzymuje wodę w tkance, podczas gdy kolagen (głównie kolagen typu II), podstawowe białko strukturalne, ogranicza proteoglikany. Pomiędzy siecią kolagenową a uwodnionymi proteoglikanami istnieje wzajemne oddziaływanie.

Zdrowe stawy, bez względu na ich typ i położenie, są odpowiedzialne za sprawność ruchową ciała, dlatego od ich zdrowia zależy jakość życia, aktywność fizyczna i możliwość uprawiania sportów, zwłaszcza zawodowo. Kontuzje to w sporcie zjawisko częste, mogą się jednak przytrafić każdemu i w dowolnej chwili. Złamanie, nadwyrężenie czy naderwanie może spowodowac krótko i długotrwały ból w plecach, kolanach, nadgarstkach czy barkach. Większość z nas z pewnością tego doświadczyła. Ponadto takie choroby jak reumatyzm, zapalenie torebki stawowej czy zapalenie kości i szpiku mogą uprzykrzyć życie i znacznie pogorszyć stan zdrowia.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Dlatego właśnie stworzyliśmy MUST ARTHRO FORTE. Kiedy stawy są coraz bardziej narażone na choroby, co przychodzi także z wiekiem, sam zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna, jak na przykład aerobik, pływanie czy rozciąganie się przed treningiem, zdrowa dieta i utrzymanie prawidłowej masy ciała nie zawsze wystarczają. Wykonując wyczerpujące ćwiczenia, na przykład grając w tenisa, rzucając oszczepem, skacząc w dal czy podnosząc ciężary, które obciążają nadgarstki, łokcie, kolana czy plecy, trzeba być zawsze o krok do przodu, chcąc uniknąć kontuzji.

MUST ARTHRO FORTE wykorzystuje tylko przebadane klinicznie składniki, które mogą w realny sposób wspomóc stawy. Siarczan glukozaminy jest lepiej przyswajalny niż chlorowodorek i łagodzi objawy zapalenia kości oraz stawów, wykazując działanie przeciwzapalne. Hydrolizowany kolagen typu II wpływa korzystnie na zdrowie kości i stawów, łagodząc na przykład objawy zapalenia kości i stawów oraz reumatoidalnego zapalenia stawów. Z wiekiem powinniśmy uzupełniać jego zasoby i regenerować tkankę chrzęstną w kolanach, biodrach, barkach i całym ciele, by zapobiegać wiotczeniu skóry i mięśni. Kiedy kości i stawy słabną, kolagen typu II pomaga uniknąć bólu kolan, pleców, karku i innych partii ciała. Siarczan chondroityny, wraz z glukozaminą, wykorzystywany jest w leczeniu zapalenia kości i stawów, osteoporozy, bólu stawów spowodowanego przyjmowaniem leków, oraz choroby kości zwanej chorobą Kaszina-Beka. Może on także zapobiegać rozpadowi tkanki chrzęstnej i pobudzać mechanizmy jej odnowy. Ze względu na właściwości przeciwzapalne MSM może wpłynąć na wzrost jakości życia, łagodząc ból, ułatwiając dzięki temu regenerację mięśni po intensywnym treningu. Kadzidłowiec (Boswellia serrata Roxb. Ex Colebr) to kolejny skuteczny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny wykorzystywany w leczeniu zapalenia kości i stawów oraz reumatoidalnego zapalenia stawów, a także zapalenia jelit. Bromelaina zmniejsza opuchliznę, ból i sztywność stawów. Cissus quadrangularis* łagodzi zapalenia, bóle i dolegliwości menstruacyjne, wzmacnia kości i zabezpiecza zęby. Dzika róża* zawiera pewne bioaktywne składniki, na przykład fenole, kwas L-askorbinowy (witamina C), beta-karoten, taniny i pektyny, które pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny i zapalenia, zapobiegają erozji tkanki chrzęstnej i wzmacniają odporność. Kwas hialuronowy wzmacnia kości i łagodzi ból stawów, dbając o dobre smarowanie kości.

Wiele z powyższych składników wpływa także korzystnie na skórę. Używane są w medycynie estetycznej w leczeniu między innymi wiotkości skóry, zmarszczek i cellulitu. Kości i stawy to fundament całego ciała, dlatego dbałość o ich kondycję pozwala w dłuższej perspektywie podnosić większe ciężary, skakać na dalszą odległość oraz uderzać i rzucać mocniej. Sprostaj wyzwaniu i zadbaj o zdrowie. Zaufaj MUST ARTHRO FORTE.

* Niniejszy produkt dostępny jest w dwóch wersjach. Jedna zawiera Cissus quadrangularis, ale nie zawiera dzikiej róży. Druga ma w składzie dziką różę, nie zawierając Cissus quadrangularis.

bottom of page