top of page
must_osteo.jpg

OSTEO FORTE

zalety:

składniki przebadane klinicznie • węglan wapnia • cytrynian magnezu • mega dawka wapnia i witaminy D3 • uzupełnienie diety • zdrowsze kości i zęby • zdrowsza skóra i paznokcie • zdrowe serce i mózg

opakowanie:

90 tabletek (45 porcji)

logo_Must_blue-01.png

SKŁADNIKI

porcja: 2 tabletki

liczba porcji w opakowaniu: 45

w 2 tabletkach

% RWS*

Wapń

Magnez

Witamina D (D3)

* % RWS - Referencyjne wartości spożycia

1200 mg

375 mg

50 µg (2000 IU)

100%

100%

1000%

składniki:

wapń (węglan wapnia), magnez (cytrynian magnezu), witamina D3 (cholekalcyferol), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu.

zalecane spożycie:

Stosować 2 tabletki dziennie, w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

opis produktu:

MUST OSTEO FORTE to uzupełnienie diety w kluczowe mikroskładniki związane ze wsparciem zdrowia kości, zębów, tkanki łącznej oraz prawidłowym utrzymaniem pracy mięśni, w tym mięśni szkieletowych i serca. Tak dobrany zestaw zapewnia doskonałą profilaktykę i pomoc w leczeniu różnych faz osteoporozy, stanów zapalnych, a także w rekonwalescencji po złamaniach kości. Zastosowane minerały, węglan wapnia z muszli ostryg oraz cytrynian magnezu, odznaczają się najlepszą przyswajalnością. Choć zawartość witaminy D3 w produkcie wynosi 1000%, głównym składnikiem MUST OSTEO FORTE jest wapń. Zapotrzebowanie na niego rośnie nie tylko w okresie ciąży (w związku z prawidłowym rozwojem płodu) oraz w starszym wieku (znaczne ubytki występują szczególnie po menopauzie), ale także podczas aktywności fizycznej, zwłaszcza obciążającej stawy (biegi, ćwiczenia z ciężarami). W takich warunkach może dojść do obniżenia gęstości mineralnej kości.

 

Poza zwiększoną łamliwością kości, ryzykiem wystąpienia wad postawy czy gorszą gospodarką hormonalną, niedobory wapnia mogą prowadzić do próchnicy zębów czy problemów z krzepliwością krwi. Problem z hipokalcemią (niskim poziomem wapnia) polega na tym, że zwykle pozostaje niewykryty, a zaburzenia w obrębie układu kostno-stawowego i układu nerwowego pojawiają się stopniowo. Dlatego przemęczenie, bóle stawów i mięśni oraz gorszy stan włosów, skóry czy paznokci są zazwyczaj ignorowane. Do prawidłowego wchłaniania wapnia potrzebne jest wsparcie witaminy D, natomiast do utrzymania odpowiedniego przewodzenia impulsów nerwowych niezastąpione jest wsparcie magnezu.

bottom of page