top of page

BCAA8 SPORT

zalety:

superformuła bcaa 8:1:1 • potężna dawka leucyny • antykataboliczny • regeneracja i wytrzymałość • siła i sucha masa mięśniowa • dobra jakość w niskiej cenie

masa:

204 g / 120 tabletek • 30 porcji

smaki:

tabletki bezsmakowe

kvmust9.jpg

SKŁADNIKI

porcja: 4 tabletki

liczba porcji w opakowaniu: 30

w 1 tabletce

w 4 tabletkach

Mikronizowane BCAA 8:1:1

L-leucyna

L-izoleucyna

L-walina

 

1000 mg
125 mg
125 mg

 

4000 mg
500 mg
500 mg

składniki:

L-leucyna, L-izoleucyna, L-walina, substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu.

zalecane spożycie:

Spożywać 4 tabletki przed lub po treningu.

opis produktu:

Osoby aktywne fizycznie zdają sobie sprawę, że aminokwasy BCAA to jeden z najbardziej uniwersalnych suplementów, który zabezpiecza przed skutkami katabolizmu, sprzyja anabolizmowi, zwiększa wytrzymałość i siłę, usprawniając równocześnie proces regeneracji. Aminokwasy BCAA odgrywają ważną rolę w kilku obszarach, na przykład w syntezie białka, tworzeniu glukozy czy utlenianiu tłuszczu, ale pomagają też wzmocnić układ odpornościowy, polepszyć bilans azotowy, zapobiegając także zmęczeniu umysłowemu. Pomimo, że aminokwasy BCAA uważane są za niezbędne, organizm nie jest w stanie sam wytworzyć tego kluczowego budulca mięśni, dlatego należy go dostarczać w pożywieniu.

Różne są opinie na temat właściwego stosunku leucyny do izoleucyny i waliny, a każda z nich ma zwolenników i przeciwników. Najczęściej brane są pod uwagę dwie opcje – 2:1:1 oraz 8:1:1. Ponieważ MUST oferuje już wersję 2:1:1, tym razem postanowiliśmy wprowadzić na rynek MUST BCAA8 SPORT, czyli wersję 8:1:1.

Postawiliśmy na tabletki ze względu na odbiorców, którzy preferują szybszy i wygodniejszy sposób suplementacji. Tabletki są też lepsze dla sportowców w trakcie diety, część z nich nie ufa bowiem odżywkom w postaci proszku, szczególnie jeśli mają dodatki smakowe. Mimo że substancje słodzące, takie jak sukraloza, są wolne od kalorii, a ich indeks glikemiczny równy jest zeru, prawie wszyscy producenci używają dodatków, takich jak dekstroza czy maltodekstryna, które podnoszą poziom insuliny we krwi. Nie należy zapominać, że wiele firm korzysta z nieuczciwych praktyk marketingowych, które uwypuklają zalety a ukrywają wady, promując nową modę na słodziki bez cukru. To prawda, że unikamy w ten sposób kalorii i cukru, jednak spożywanie nadmiernych ilości tego typu produktów może wzmocnić ochotę na słodycze lub przekąski, których organizm nie potrzebuje. W rzeczywistości można w ten sposób zwiększyć liczbę spożywanych kalorii, a w rezultacie masę ciała, choć niekoniecznie będzie to spowodowane przyrostem suchej masy mięśniowej. Pamiętajmy również, że wypowiedzi publikowane w internecie, sugerujące, że rozpad związków wchodzących w skład sukralozy ma działanie rakotwórcze, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością naukową.

Jeśli chodzi o odżywki BCAA, w przypadku większości osób aktywnych fizycznie najkorzystniejsze wydaje się spożywanie produktów, które zawierają mieszankę 8:1:1. Zawodowemu sportowcowi, który co kilka godzin spożywa posiłek z wysoką zawartością białka, na przykład z piersi z kurczaka, indyka, wołowiny, ryb, jaj czy źródeł roślinnych, za każdym razem dostarczając organizmowi około 5 g aminokwasów BCAA, wystarczy odżywka o podstawowym składzie 2:1:1. Jednak większość z nas prawdopodobnie nie należy do grona osób liczących kalorie, spożywających 5 do 6 posiłków dziennie, a raczej do 90% pozostałych, u których spożycie białka jest znacznie niższe. Dlatego właśnie MUST BCAA8 SPORT jest doskonałym rozwiązaniem.

Leucyna jest kluczowym aminokwasem, który pobudza syntezę białka w mięśniach poprzez inicjowanie translacji mRNA, która zależy od kinazy mTOR. Niweluje ona także działanie kortyzolu, hormonu stresu, który przyspiesza proces rozpadu mięśni. Wiele badań potwierdza stymulującą rolę leucyny w przypadku kinazy mTOR w adipocytach i innych komórkach, łącznie z hipertrofią mięśni, wydzielaniem leptyny, syntezą białka i morfogenezą. Przyrost komórek regulowany jest przez kinazę mTOR, która funkcjonuje jako kinaza seryny i treoniny, integrując wyrzut insuliny, czynniki wzrostu (na przykład IGF-1 i IGF-2) i aminokwasy. Leucyna wydaje się zapewniać impuls, który reguluje syntezę białka za pomocą mechanizmów niezależnych od insuliny. Kinaza mTOR wpływa na funkcje mięśni, wątroby, białej i brunatnej tkanki tłuszczowej oraz mózgu, a jej rozregulowanie może prowadzić do pewnych chorób, na przykład cukrzycy, otyłości, depresji i niektórych nowotworów.

Spożywanie MUST BCAA8 SPORT w formie tabletek zapewnia najwyższą dostępną na rynku dawkę mieszanki aminokwasów BCAA w stosunku 8:1:1, która zawiera aż 5 g aminokwasów, w tym 4 g leucyny. MUST BCAA8 SPORT pomaga osiągnąć cel bez względu na rodzaj sportu czy aktywności fizycznej lub umysłowej, w którą jesteśmy zaangażowani. Powinien się zatem znaleźć w niezbędniku każdego miłośnika ruchu i zdrowego trybu życia.

bottom of page