top of page

CRAMP SPORT

zalety:

przeciwdziałanie skurczom • wsparcie pracy mięśni • prawidłowe ciśnienie krwi • prawidłowa praca serca • mniejszy stres i zmęczenie

masa:

180 g / 90 tabletek • 30 porcji

smaki:

tabletki bezsmakowe

mustcramp2.jpg

SKŁADNIKI

porcja: 3 tabletki

liczba porcji w opakowaniu: 30

w 1 tabletce

% RWS*

w 3 tabletkach

% RWS*

Potas

Magnez
Witamina B6

333,3 mg
125 mg
1,4 mg

17%
33%
100%

1000 mg
375 mg
4,2 mg

50%
100%
300%

* % RWS – referencyjne wartości spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ/2 000 kcal).

składniki:

potas (cytrynian potasu), magnez (cytrynian magnezu), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, substancja wypełniająca – sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja wypełniająca – hydroksypropylometyloceluloza, emulgator – glikol polietylenowy.

zalecane spożycie:

Spożywać 3 tabletki dziennie z dowolnym posiłkiem.

opis produktu:

Każdy z nas doświadczył kiedyś skurczu mięśnia, który jest zjawiskiem nagłym, mimowolnym i najczęściej bolesnym, czasem do tego stopnia, że potrafi wywołać niekontrolowany krzyk. Dlatego nie mogliśmy się oprzeć pokusie, by stworzyć MUST CRAMP SPORT, suplement, który powstał w wyniku dogłębnej analizy tego problemu.

Skurcze mięśni może wywołać wiele czynników, na przykład niedobór minerałów (elektrolitów), odwodnienie, słabe napięcie mięśniowe, słaba kondycja fizyczna, zmęczenie lub kontuzje mięśni, niewygodne stanowisko pracy a nawet niewygodne ubrania. Problem może pojawić się także, gdy zachwiana zostanie równowaga pomiędzy ilością płynów pobieranych i wydalanych, na przykład podczas intensywnego treningu, upalnej pogody, przy nadciśnieniu krwi, biegunce, wymiotach, nadmiernej potliwości, złej diecie, niewłaściwym poziomie cholesterolu, a także w przypadku niektórych chorób, takich jak osteoporoza, cukrzyca, choroby układu krążenia, wady serca czy zespół metaboliczny, lub z powodu nienaturalnej pozycji ciała, a nawet noszenia butów na wysokim obcasie. Do innych przyczyn należą niewydolność żylna, dializa nerek, ciąża, uszkodzenia nerwów, choroba neuronu ruchowego, neuropatia, zakrzepica żył głębokich czy stwardnienie zanikowe boczne.

Najczęściej spotykane formy skurczów to nocne skurcze nóg, szczególnie łydek, ale mogą one dotyczyć wielu innych grup mięśniowych i to o dowolnej porze. Mogą występować jednorazowo lub wielokrotnie, dotyczyć części, całego lub wielu mięśni naraz, czasem w postaci wyraźnie widocznych szarpnięć, i trwać od kilku sekund do kilkunastu minut. Z wiekiem wzrasta prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Oprócz mięśni szkieletowych, skurcze mogą dotyczyć także mięśni występujących w różnych narządach wewnętrznych.

To prawda, że odpowiednie nawodnienie i dieta, dobrze dobrane ćwiczenia, zdrowy tryb życia, ograniczenie nadmiernego pobudzania nerwów stymulujących pracę mięśni, a także inne środki zapobiegawcze mogą rozwiązać wiele problemów związanych ze skurczami. Jednakże, poza chorobami i przyczynami nieznanymi (idiopatycznymi), nad którymi nie mamy kontroli, każda nadmierna utrata płynów, intensywny trening, ciężka praca fizyczna, czynności, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni oraz długotrwała nienaturalna pozycja ciała może prowadzić do nadmiernego zmęczenia mięśni, a w rezultacie do ich skurczów. Mimo, że nie jesteśmy w stanie ingerować w codzienne zajęcia naszych odbiorców, a tym bardziej mówić im, co mogą, a czego nie mogą robić, postawiliśmy na edukację i zapewnienie narzędzi w postaci takich suplementów jak MUST CRAMP SPORT, których celem jest pomoc w utrzymaniu jak najlepszego stanu zdrowia.

Połączenie wysokich dawek najlepiej przyswajalnych form magnezu i potasu z dodatkiem chlorowodorku pirydoksyny (witaminy B6) dowodzi swej skuteczności, zwłaszcza w walce z bolesnymi skurczami mięśni typowymi dla sportów kontaktowych, jak na przykład sztuki walki, boks, judo, karate, zapasy, piłka nożna, futbol amerykański, koszykówka, piłka ręczna, a także hokej na lodzie i na trawie. Cytrynian magnezu, doskonały przekaźnik nerwowo-mięśniowy, ma korzystny wpływ na rozmaite zaburzenia pracy mięśnia sercowego, skutecznie pomaga zapobiegać skurczom mięśni, wzmacnia kości, przeciwdziała powstawaniu kamieni nerkowych, pomaga w przypadku niemożności utrzymania moczu, cukrzycy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), zespołu niespokojnych nóg (RLS), bolesnego rumienia kończyn, rekonwalescencji pooperacyjnej oraz wszelkich dolegliwości pośrednio lub bezpośrednio związanych ze skurczami. Potas także reguluje kurczliwość i rozkurczliwość mięśni, podtrzymuje funkcjonalność nerwów i dba o równowagę płynów. Jego niedobór może mieć niekorzystny wpływ na produkcję insuliny, wywołując uczucie zmęczenia, a także powodować skurcze naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, ograniczać dopływ tlenu do mięśni, powodując ich usztywnienie i bolesność. Chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6) ma wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego, przyczyniając się do produkcji antyciał zwalczających stany zapalne oraz hemoglobiny transportującej tlen, a jego niedobór, który powszechnie występuje przy okazji różnych dolegliwości, na przykład w chorobach wątroby, nerek, układu pokarmowego czy chorobach autoimmunologicznych, ale także u osób z nadwagą i kobiet w ciąży, nie wspominając o osobach nadużywających tytoniu i alkoholu, powoduje uczucie zmęczenia i braku energii.

Lista korzyści płynących ze spożywania suplementu MUST CRAMP SPORT jest tak długa, że bez względu na to, czy poziom naszej aktywności fizycznej jest wysoki czy niski, jest to produkt, bez którego nie sposób się obejść.

UWAGA: W przypadku przyjmowania inhibitorów acetylocholinoesterazy (ACE), leków przeciwzapalnych, rozrzedzających krew lub beta-blokerów, przed zastosowaniem suplementu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

bottom of page